azerbaycan devlet ressamlık akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi eğitim almanızı zorlaştıran tüm sebepleri ortadan kaldırıyor ve düşük maliyetler ile ünivesite..

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi, 2002 yılında kurulan Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi, Bakü merkezli eğitimi ile kısa süre içerisinde Azerbaycanda sanat akademisi tercihlerinin ilk adresi haline gelmiştir. Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olmak için başvuruda bulunulan öğrencilerin, Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi Komisyonu tarafından eğitim için uygun olup olmadığına bakılır. Azerbaycan devlet üniversitesi taleplerinin en yoğun yaşandığı adres olan okul, uygun kriterlere sahip olduğunu belirlediği adayları öğrenci olarak kabul eder ve dört yıllık programlar ile eğitim hizmeti sağlar.

Yurtdışı eğitimin en güvenilir, en kaliteli ve en avantajlı eğitim merkezi olan EurostarAzerbaycan genelinde sahip olduğu anlaşmalarla sizlere dünya standartlarında sanat eğitimi veren Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olma imkanı sağlıyor. Azerbaycan mimarlık eğitiminde son derece iddialı olan okul ayrıca, Azerbaycan moda tasarım bölümüile de ilgi odağı haline gelmiştir. Azerbaycanda heykeltıraşlık eğitimini yurtdışından gelen başarılı sanatçılarla işbirliği yaparak sunan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olmak, Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin profesyonel ekibiyle sunduğu hizmetlerle çok kolay bir hale geliyor. British Council ile de işbirliği olan Ressamlık Sanatlar Akademisiöğrencisi olarak uluslararası alanda saygı duyulan bir eğitim almak için tek yapmanız gereken, Eurostar’ın akılcı ve avantajlı çözümlerinden yararlanmak için bir telefon açmaktır.

Fakülteler ve Bölümler

Sanat Tasvir Fakültesi;

• Grafik

• Heykeltıraş

• Resim Bilimi (Renkgarlık)

Mimarlık ve Dizayn Fakültesi;

• Mimarlık ve Dizayn

• Resim

• Dizayn

• Kıyafet Tasarımı

• Uygulamalı Dekoratif Sanat

Sanat Ustalığı Fakültesi;

• Sanat Tarihi

• İnsan Bilimi

Öğrenim Süresi;

Hazırlık

Lisans

9 ay 4 yıl

Ressamlık Sanatlar Akademisi

1930’da Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti (ADR), Bakü Devlet Resim ve Heykel Akademisi’nde sanatçılar için 3 yıllık bir kursun başladığını ilan etti. O zamanlar Bakü, eski Sovyetler Birliği’nde sanat ve kültürün merkez üssüydü. Devlet Resim ve Heykel Akademisi, ülkedeki en eski sanat kurumlarından biri olmaya devam ediyor. Resim, heykel, çizim, grafik, fotoğraf ve tasarım dersleri vermektedir. Normal sınıf eğitimine ek olarak, tüm öğrenciler zamanlarının bir kısmını tam nitelikli bir usta sanatçının gözetiminde bir stüdyoda geçirirler.

Akademiye kabul edildikten sonra, öğrenciler sanatsal yetenek ve temel sanatsal ustalık göstermelidir. orantı, kompozisyon ve renk farklılaşması gibi kavramlar. Kabul edildikten sonra, öğrenciler mesleki eğitimlerine başlamadan önce birincil kurslarını tamamlamalıdır. Bu aşamada dört ana daldan birini seçmeleri gerekir: mimari, manzara resmi, portre resmi veya heykel. Öğrenciler, seçtikleri bölümü tamamladıktan sonra, dört konu alanından birinde uzmanlaşma seçeneğine sahip olurlar: mimari tasarım, manzara resmi, portre resmi veya heykel. Tüm kurslar 80 kredi saatlik çalışma gerektirir ve Rusça olarak öğretilir.

Akademiye giriş oldukça rekabetçidir; her yıl Azerbaycan’ın dört bir yanından ve diğer ülkelerden sadece bir avuç öğrenci kabul edilmektedir. Kabul edilenler, tipik olarak, iyi eğitim sonuçlarıyla birlikte sağlam bir sanatsal geçmişe sahiptir. Öğrenciler, henüz lisedeyken sanatsal çalışmalarıyla yüksek akademik performans ve sanatsal yetenek göstermelidir. Liseden mezun olduktan sonra, aday öğrencilerin çoğu, akademik kayıtlarını ve sanatsal çalışmalarını sergileyen bir portfolyo sunarak akademiye başvurur. Kabul başarılı olursa, öğrenci sanatçı olarak seçeceği alana girmeye hak kazanmadan önce akademide 2 yıllık yoğun sanat eğitiminden geçer.

Sanata eğilimi olan herkes Devlet’te sanat eğitimi almak için başvurmayı düşünmelidir. Resim Sanatları Akademisi, sıkı kabul koşullarını karşılıyorsa. Bu, sanatın birçok alanına uygulanabilen gerekli sanat becerilerini edinirken, kişinin sanatsal yeteneklerini ilerletmesi için mükemmel bir yoldur. Bu prestijli akademiden mezun olduktan sonra bile çoğu sanatçı, eserlerini yerel galerilerde ve müzelerde sergileyerek Azerbaycan sanat camiasıyla güçlü bağlarını koruyor.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

İnstagram

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!