azerbaycan spor akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi

En iyi üniversitede sınavsız olarak spor lisans bölümlerinde okumak isterseniz Azerbaycan Spor Akademisini tercih edebilirsiniz..

Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycanda spor akademisi, tercihlerinin tartışmasız bir numaralı ismi olan Azerbaycan Spor Akademisi, 1930 yılından günümüze sporun birçok alanında uzmanlar yetiştirmektedir. Baküde spor akademisi olarak uzun zamandır eğitim veren akademi, Sovyetler Birliği döneminde Azerbaycan Spor Okulu olarak Rusça, Azeri Türkçesi, Ermenice, Gürcüce gibi dillerde de eğitim vermiştir. Biyoloji, kimya, fizik, matematik, anatomi, sosyal bilimler, fizyoloji gibi bilim dallarında da eğitim programlarına sahip olan okul, dünya standartlarındaki eğitim anlayışı ile Bakü spor akademisi denince akla gelen ilk akademi olmayı da başarmıştır.

Diğerlerinin size isteseniz dahi gösteremeyeceği uluslararası anlaşmalara sahip olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ayrıcalığından ve cazip fiyat avantajlarından yararlanarak Azerbaycanda spor okulları eğitiminizi kolay bir biçimde tamamlamak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. Eurostar’ın profesyonel ekibinin desteği ile ön kayıt işlemi için başvuru yapmanız durumunda, Azerbaycan spor okulları kayıtlarında yaşanan kontenjan sorununu da dert etmenize gerek kalmayacaktır.

Ağacan Abıyev

Bugüne kadar pek çok spor alanında uluslararası başarılara imza atmış olan Azerbaycan Spor Akademisi Rektörü ve aynı zamanda milletvekilliği de yapan Ağacan Abıyev, akademinin bugüne gelmesi için büyük bir çaba göstermiştir. Dünya çapında spor organizasyonlarına ev sahipliği yaparak Azerbaycan okulları arasında prestijli bir konuma sahip olan Azerbaycan Spor Akademisi, dünyanın gözünün üzerinde olduğu bir dev bir spor merkezi haline gelmiştir.

Azerbaycan devletinin verdiği destekle Avrupa standartlarında tesisler geliştiren akademi, öğrencilerine üst düzey ve çok geniş imkanlar sağlamaktadır. Sizler de kayıt, kabul, yerleşim, karşılama ve danışmanlık gibi alanlarda Eurostar’ın profesyonel ve çözüm odaklı hizmetlerinden yararlanabilirsiz. Kayıt işlemlerinizin hemen başlatılması için acele edin ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile irtibata geçin.

Azerbaycan Spor Akademisi Gelişim ve Yenileşim Süreci

Spor Akademisi, Azerbaycan’da farklı spor dalları için sporcular yetiştirmektedir. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan devlete ait bir tesistir. Spor Akademisi, eski Sovyetler Birliği’nin önde gelen spor okullarından biridir ve dünya çapında birçok sporcunun yetişmesine yardımcı olmuştur. Azerbaycan’ın birçok spor kahramanı Spor Akademisine katıldı ve büyük uluslararası yarışmalarda ulusal şampiyonlar ve madalyalar kazandı. Spor Akademisi, Azerbaycan’ın sporda önde gelen uluslardan biri olmasına yardımcı olan etkileyici bir tesistir.

Spor Akademisi, Bakü kampüsünde hem sivil hem de askeri sporcular yetiştirmektedir. Spor Akademisi, her yıl üniversite öğrencileri ve genç sporcular için ulusal bir spor müsabakasına ev sahipliği yapmaktadır. Bu yarışmanın kazananları, Spor Akademisine katılmak için devlet bursu alırlar. Öğrenciler de bu burslara üniversiteleri aracılığıyla başvururlar. Bu sayede hem askeri hem de sivil sporcular Spor Akademisi’ne kendilerine veya üniversitelerine hiçbir ücret ödemeden katılabilirler. Bu yarışma, Azerbaycan’ın spordaki gençleri arasında birlik ve gururun artmasına yardımcı oluyor. Azerbaycan için yeni kahramanlar yaratmaya yardımcı oluyor ve öğrencilerin atletik yeteneklerinin tanınmasını sağlıyor.

Azerbaycan’ın Olimpiyat takımları, birkaç yıl önce uluslararası etkinliklerde yarışmaya başladıktan sonra çok popüler oldu. Bu takımların birkaç üyesi daha 18 yaşında Rio de Nexo de Janeiro’da düzenlenen 2016 Yaz Olimpiyatları’na katıldı. Eskrimci Leila Hatami o yıl 26 yaşında Azerbaycan’ın en önemli Olimpiyatçısıydı. Kadınlar bireysel kılıç eskrimde ülkesi için bronz madalya kazandı. 3 dakika, 45 saniyelik etkileyici derecede hızlı bir süre. Buna ek olarak, halterci Natsiya Lapiya, bayanlar 69 kg kategorisinde eşi görülmemiş toplam 286 kg (621 lb) ile ülkesi için bronz madalya kazandı. Bunlar hem askeri hem de sivil sporcular tarafından çok umut verici performanslardı!

Birkaç başarılı Olimpiyat oyununa ev sahipliği yaptıktan sonra, Spor Akademisi büyüyen spor programlarını barındırmak için ek eğitim tesislerinin inşaatına başladı. Bu yeni tesislerin bazıları bir yüzme kompleksi, boks sahası, güreş salonu, halter salonu ve basketbol sahalarından daha fazla basketbol sahası ve voleybol sahası içermektedir. Bu, Spor Akademisine katılan her sporcunun en yüksek oranlı eğitim konaklamalarını almasını sağlar. Aynı zamanda askeri akademiler arasında daha büyük ulusal yarışmalara da izin verir, çünkü tüm öğrenciler askeri ya da sivil olmalarına bakılmaksızın katılabilirler.

Spor Akademisi, sporda dünya çapında birçok Azerbaycanlının yetişmesine yardımcı olan etkileyici bir tesistir. Her yıl binlerce üniversite öğrencisi, devlet kurumlarının ev sahipliğinde düzenlenen bir yarışma ile Spor Akademisi’ne katılmak için başvuruyor. Spor, farklı insan gruplarını birleştirmeye yardımcı olur ve gençler arasında vatanseverliği teşvik eder. Umarım bu, gelecek nesillerin uluslararası sahnede selefleri kadar başarılı olmalarına yardımcı olacaktır!

Eğitim Süreleri;

Hazırlık

Lisans

9 ay 4 yıl
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!