Azerbaycanda Yaşam

Azerbaycanda Yaşam

Azerbaycanda Yaşam : Rakiplerinizden bir adım öne geçmek isterseniz Azerbaycan’da kaliteli ve uygun yaşam şartlarından yararlanabilirsiniz..

Azerbaycanda Yaşam

Azerbaycanda Yaşam

Azerbaycanda Yaşam,Azerbaycan’daki üniversitelerin kampüsleri üniversitelere göre değişiklikler göstermektedir. Üniversitelerin devlet ve özel olmalarından ve yapılarına göre öğrenciler için yaşam şartları uygundur.Yerleşim alanları bakımından öğrenci kulüpleri, etkinlikleri düzenlenmekte  kendi arkadaş grubunuzu oluşturmak için yararlanabilirsiniz. Kampüs çevreleri uzun geniş çimenlik alanlar, sınırsız her yerden ulaşılabilen wireless internet bağlantıları, öğrenci kulüpleri ve öğrenci etkinliklerini uluslararası öğrenim almaya gelen öğrencilerle değerlendirebilirsiniz.

Birkaç üniversite dışında birçoğunda öğrenci kulüpleri mevcut olmayabilir. Ancak bu demek değil ki burada öğrenci kulübü kuramazsınız.  Kantinleri arkadaş çevrenize göre sizin burayı daha aktif eğlenceli bir yer yapmanız mümkündür. Okuma salonu Internet, merkezi, sağlık merkezi, spor ve de sağlık hizmetlerinden (dahil dişçilik), kütüphaneden yararlanılmaktadır.

Azerbaycan İmkanları

“Erişimi Merkezi” öğrencilere en modern bilgisayar bilimleri alanlarında ilerleme sağlar. Geniş imkanlara sahip olan “Spor bölümü ve yürüyüş ve gezi amaçlı kullanabilir. kafeleri, yemekhaneleri öğrencinin gereksinimleri düşünülerek  tasarlanmıştır. Yabancı öğrencilerin eğitim imkânları, araştırma ve hizmetler, eğitim ve ek yaptığımız uluslararası ilişkiler adına tüm dünyadan  Amerika, Gürcistan, İran, Bulgaristan, Ukrayna, Rusya, Hindistan Kore, Almanya,Türkmenistan, Kazakistan, Tacikistan ve Türkiye’den giden eğitim alan öğrenciler topluluguna katılarak Türk akraba öğrençileri ile azeri öğrencilerle geniş çevre edinme imkanını yakalama fırsatı bulacaklardır.

Azerbaycan’da Yaşamın En Olumlu Yönleri

Dünyanın en büyüleyici ülkelerinden biri Azerbaycan’dır. Güneybatı Asya’da, Türkiye, İran ve Gürcistan ile sınırlarını paylaşan karayla çevrili bir ülkedir. Azerbaycan halkı karışık Arap, İran, Türk ve Kürt kökenlidir. Bir Türk dili olan Azerice’yi ana dilleri olarak konuşurlar. Bununla birlikte, İngilizce de daha yaygın olarak konuşulmaktadır. Google Translate, İngilizce ve Azerice’ye ek olarak, ülkedeki birçok siteyi Arapça, Farsça ve Rusça’ya da çevirmiştir. Bu, uluslararası ziyaretçilerin Azerbaycan sitelerindeki bilgileri anlamasını kolaylaştırıyor.

Azerbaycan’daki insanlar hayatın birçok olumlu yönünün tadını çıkarıyor. Temiz suya, bol doğal kaynaklara ve ılıman bir iklime sahiptirler. Ülkenin zengin bir tarihi ve kültürü de var. Eskiden Sovyetler Birliği’nin bir parçasıydı, ancak 1991’de kanlı bir savaştan sonra bağımsızlığını kazandı. O zamandan beri, milletlerini inşa etmede büyük adımlar attılar. Sadece okullar ve yollar inşa etmekle kalmadılar, aynı zamanda kitaplar, müzik ve festivaller aracılığıyla kültürü de inşa ettiler. Rehabilitasyona muhtaç hayvanların yanı sıra vatandaşlar için rekreasyon sağlayan güzel parkları var. Akdeniz’e bu kadar yakın olması ülkenin canlı kültürüne de katkıda bulunuyor.

Azerbaycan’ın doğal güzelliği, ziyaret edilecek çok sayıda doğal alan olduğu anlamına geliyor. Hazar Denizi, doğu tarafında Azerbaycan ile sınır komşusudur ve bu da onu Asya ve Avrupa arasında bir sınır yapar. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Hawaii veya Alaska’ya benzer egzotik bir his verir. Ayrıca kıyı alanları doğal koylar, körfezler ve plajlarla doludur. Bazı iyi yürüyüş gezileri için de çok sayıda tepe ve dağ vardır. Birçok turist de her kış burada kayak yapmak için Moskova’dan Azerbaycan’ı ziyaret ediyor. Genel olarak, Azerbaycan kamp ve balık tutma gibi açık hava etkinlikleri için de bolca alana sahiptir.

Azerbaycan mutfağı, zengin lezzet gelenekleri sayesinde dünyanın en popüler mutfaklarından biridir. Kahvaltıda genellikle turşu, domates ve salatalık ile nakshesh veya sadlabiyeh adı verilen peynir ve gözlemeler bulunur. Diğer yaygın yemekler arasında pilav veya chakhma chora adı verilen kazanlarda pişirilen hamurlar gibi matsabi pişirme stilleri ve maydanoz veya nane gibi otlarla doldurulmuş ve yoğurt sosuyla soğuk servis edilen dolmalar sayılabilir. Azerbaycan Müslüman bir ülke olduğu için, her yıl Müslümanların oruç tuttukları dini bir dönem olan Ramazan ayında geleneksel olarak vejeteryan yemekleri yerler. Yaz aylarında popüler bir tatlı olan ɑqɫaqluqluk, üzerine bal veya krema ile soğuk servis edilen bir çeşit taze meyve pudingidir.

Bu örneklere göre Azerbaycan’da yaşamanın avantajları var; doğal yerlerden lezzetli yemeklere kadar her noktada güzellik ve kültürle dolu. Ülke, sanat veya müzik gibi kültürel gelenekler veya mutfağı veya doğal güzellikleri aracılığıyla turizm yoluyla ulusunu inşa etme yolunda büyük adımlar atıyor. Ek olarak, İngilizce daha yaygın olarak konuşulmaktadır ve bu da gelecekte ziyaret etmeyi daha da kolaylaştıracaktır. O zamana kadar dünyanın dört bir yanındaki insanlar Azerbaycan’ı benzersiz kılan şeyin tadını çıkarabilirler!

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!