Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık üniversitesi ucuz maliyetli üst standartlarda eğitim fırsatları ile öğrencilerin hayallerini gerçek etmeye devam ediyor..

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, 15 Haziran 1992 tarihinde Azerbaycan Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararla Azerbaycan Havacılık Merkezi olarak açılan günümüzün Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, Genel Teknik Fen Bilimleri ve Humanitar bölümleriyle eğitim vermeye başlamıştır. 1993 yılında yapılan çalışmalarla Azerbaycanda Havacılık Üniversitesi eğitim yelpazesinin daha da geliştirilmesi ve okul bünyesinde Havacılık Özel Ekipmanları, İngiliz Dili, Hava Ulaşımının İstismarı gibi fakülteler de eklenmiştir.

Milli Havacılık Akademisi adını 24 Şubat 1994 yılında Azerbaycan Ülkesi Bakanlar Kurulu kadarıyla alan üniversite, bir fakülte ve iki ihtisas ile 80 öğrenciye eğitim vermeye başlamıştır. Bologna Anlaşması’na uygun olarak eğitim vermeye başlayan üniversite Azerbaycan havacılık okumak isteyenlerin de bir numaralı tercihi haline gelmiştir. Azerbaycandahavacılık üzerine verdiği yükseköğretimin daha da kaliteli bir hale gelmesi için akademisyenlerini İstanbul, Prag, Viyana, Barselona, Krakov, Kahire gibi şehirlerde düzenlenen seminerlere gönderen üniversite, Azerbaycan Hava Yolları personelinin de büyük bir bölümünü yetiştirmiştir.

Azerbaycanda Uçak Mühendisliği Eğitimi

Azerbaycanda uçak mühendisliği eğitimi için birçok uluslararası organizasyonla ilişkilerini sürdüren Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, ayrıca Azerbaycanda mühendislik eğitimi veren eğitim kurumlarıyla da işbirliği içerisindedir.Azerbaycan eğitim sistemi kalitesinin büyük oranda arttırılmasını sağlayan üniversiteye, Mülki Havacılık Yüksek Eğitim Müessesesi Sertifikası da verilmiştir. Azerbaycan sistemi adına yaptığı katkıları daha da geliştiren Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, 2010 yılında 20 kişilik yüksek lisans programını da başlatmıştır.

Yurtdışı eğitimin tek yetkili ofisi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, sizlere Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin Avrupa standartlarındaki yükseköğretiminden kontenjan sorunu olmadan yararlanama imkanı sunuyor. Kayıt, kabul, yerleşim, karşılama ve danışmanlık gibi alanlarda her zaman en kaliteli ve güvenilir hizmetleri avantajlı çözümlerle buluşturan Eurostar’ın ayrıcalığından yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

Bölümler;

• Havacılık Elektroniği

• Yeni Teknolojinin İşlenmesi

• Havacılık Mikroelektron Vericileri

• Havacılık ve Uzay Öğretmenliği

• Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!