azerbaycan havacılık üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık üniversitesi ucuz maliyetli üst standartlarda eğitim fırsatları ile öğrencilerin hayallerini gerçek etmeye devam ediyor..

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, 15 Haziran 1992 tarihinde Azerbaycan Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararla Azerbaycan Havacılık Merkezi olarak açılan günümüzün Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, Genel Teknik Fen Bilimleri ve Humanitar bölümleriyle eğitim vermeye başlamıştır. 1993 yılında yapılan çalışmalarla Azerbaycanda Havacılık Üniversitesi eğitim yelpazesinin daha da geliştirilmesi ve okul bünyesinde Havacılık Özel Ekipmanları, İngiliz Dili, Hava Ulaşımının İstismarı gibi fakülteler de eklenmiştir.

Milli Havacılık Akademisi adını 24 Şubat 1994 yılında Azerbaycan Ülkesi Bakanlar Kurulu kadarıyla alan üniversite, bir fakülte ve iki ihtisas ile 80 öğrenciye eğitim vermeye başlamıştır. Bologna Anlaşması’na uygun olarak eğitim vermeye başlayan üniversite Azerbaycan havacılık okumak isteyenlerin de bir numaralı tercihi haline gelmiştir. Azerbaycandahavacılık üzerine verdiği yükseköğretimin daha da kaliteli bir hale gelmesi için akademisyenlerini İstanbul, Prag, Viyana, Barselona, Krakov, Kahire gibi şehirlerde düzenlenen seminerlere gönderen üniversite, Azerbaycan Hava Yolları personelinin de büyük bir bölümünü yetiştirmiştir.

Azerbaycanda Uçak Mühendisliği Eğitimi

Azerbaycanda uçak mühendisliği eğitimi için birçok uluslararası organizasyonla ilişkilerini sürdüren Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, ayrıca Azerbaycanda mühendislik eğitimi veren eğitim kurumlarıyla da işbirliği içerisindedir.Azerbaycan eğitim sistemi kalitesinin büyük oranda arttırılmasını sağlayan üniversiteye, Mülki Havacılık Yüksek Eğitim Müessesesi Sertifikası da verilmiştir. Azerbaycan sistemi adına yaptığı katkıları daha da geliştiren Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, 2010 yılında 20 kişilik yüksek lisans programını da başlatmıştır.

Yurtdışı eğitimin tek yetkili ofisi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, sizlere Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin Avrupa standartlarındaki yükseköğretiminden kontenjan sorunu olmadan yararlanama imkanı sunuyor. Kayıt, kabul, yerleşim, karşılama ve danışmanlık gibi alanlarda her zaman en kaliteli ve güvenilir hizmetleri avantajlı çözümlerle buluşturan Eurostar’ın ayrıcalığından yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

Bölümler;

• Havacılık Elektroniği

• Yeni Teknolojinin İşlenmesi

• Havacılık Mikroelektron Vericileri

• Havacılık ve Uzay Öğretmenliği

• Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması

Eğitim Süreleri;

Hazırlık

Lisans

9 ay 4 yıl

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi İle Hayalinizi Yaşama Vakti!

Azerbaycan’ın Bakü şehrinde bulunan bir kolej, havacılık üniversitesi olarak hizmet vermektedir. Buradaki öğrenciler, diğer ilgili faaliyetlerle birlikte uçak inşa etmeyi ve onarmayı öğrenirler. Buna uçak ve navigasyonun yanı sıra meteoroloji de dahildir. Buna ek olarak, öğretim üyeleri diğerleri arasında uluslararası hukuk, ekonomi ve siyaset bilimi dersleri vermektedir. Okul ayrıca pilotlar için bir yüksek lisans programı da sunmaktadır.

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nin havacılık şubesi öğrencilere uçak tasarlamayı ve inşa etmeyi öğretir. Ek olarak, uçakların bakımını, çalıştırılmasını ve onarılmasını öğrenirler. Üniversitede, öğrencinin istediği eğitim düzeyine bağlı olarak çeşitli eğitim programları mevcuttur. Bunlar, askeri pilotlar için kısa kurslar veya eğitmenler ve mühendisler için tasarlanmış programları içerir. Üniversitede ayrıca, pilotlara astronomik bilgilere dayanarak navigasyon yapmayı öğreten bir meteorolog fakültesi vardır. Ayrıca, üniversiteye mali destek planlamasına yardımcı olan ekonomi alanında uzmanlaşmış öğretim üyeleri bulunmaktadır.

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nde bir lisans programına kayıt yaptırılarak eğitim başlar. Bundan sonra, öğrenciler seçtikleri çalışma alanına kaydolmadan önce 10 yıllık orta öğretimi tamamlamalıdır. Ardından, öğrencilerin üniversitenin lisansüstü programına kaydolmadan önce seçtikleri alanda iki yıllık bir eğitim almaları gerekir. Bu programı tamamladıktan sonra öğrenciler, ilgi alanları için ek eğitim alacakları üniversitenin fakültesine katılmak için başvurabilirler. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra, öğrenciler ders almaya başlayabilir ve bir derece kazanabilirler.

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nde havacılık şubesine kaydolmak isteyen öğrenciler, üniversitenin ofisi aracılığıyla kabul için başvurmalıdır. Bir sınavı geçmeleri ve ortaokullarından öğretim üyelerinden iki tavsiye mektubu sunmaları gerekir. Bu süreçten sonra aday öğrenciler derslere kayıt yaptırabilir ve diğer öğrencilerle birlikte eğitim çalışmalarına katılabilirler. Eğitim programının tamamlanması iki yıl sürer; ancak öğrencilerin sınıfta öğrendiklerini gerçek yaşam durumlarına uygulayabilecekleri isteğe bağlı bir yıllık staj vardır. Eğitimi tamamlayan mezunlara, gerekli dersleri başarıyla tamamladıklarını gösteren bir diploma verilir.

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’ndeki tesisler, öğrencilerin hem iç hem de dış mekanlarda etkin bir şekilde eğitim almalarını sağlar. Kapalı alan, dersler ve eğitim kursları için sınıfların yanı sıra ek araştırma faaliyetleri için bir kütüphane içerir. Ayrıca kursiyerlerin eğitimleri süresince yaşadıkları yurtlar da bulunmaktadır. Dış alan, kursiyerlerin koşu antrenmanı veya futbol oyunları için kullanabilecekleri atletik alanları ve üniversite kampüsünden yaklaşık 30 mil uzakta bir dağ kayak merkezini içerir. Fiziksel olanaklara ek olarak, danışmanlar eğitimleri boyunca kursiyerlere akademik ve psikolojik tavsiyelerde bulunur.

Bakü’de bir kolej havacılık üniversitesi olarak hizmet verir; burası havacılık eğitmenlerinin öğrencilerine uçak tasarımı ve yapımı, meteoroloji ve pilotlar tarafından kullanılan kanun uygulama teknikleri hakkında bilgi verdiği yerdir. Düzenli eğitim oturumları, yeni eğitmenlerin görevlerini etkili bir şekilde nasıl gerçekleştireceklerini öğrenmelerine yardımcı olur. Havacılık uzmanı olmak isteyenler, en kısa zamanda Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’ne başvurmayı düşünmelidir!

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!