azerbaycan öğretmenlik enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü zorlayıcı şartlar olmadan öğretmen olabilmenizi sağlayan sınav şartlarını ortadan kaldıran başvurunun oldukça kolay..

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan öğretmenlik Enstitüsü Hakkında

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in talimatları doğrultusunda 2000 senesinde kurulan Azerbaycan öğretmenlik Enstitüsü(AMI), Bakü Ana Enstitüsü’nün bünyesinde açılmış ve kısa zamanda gelişerek Azerbaycan öğretmenlik eğitiminin lider konuma sahip üniversitesi haline gelmiştir. Azerbaycanda öğretmenlik eğitimi kalitesinin büyük oranda artmasını sağlayan Azerbaycan Öğretmenlik Üniversitesi, öğretmenlerin uzmanlık derecesini de yükselterek daha nitelikli ilköğretim öğretmenleri yetişmesini sağlamıştır.

Azerbaycan üniversiteleri arasında 1929 yılına dayanan köklü tarihi ile saygın bir yere sahip olan Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü lisans, yüksek lisans, doktora ve ihtisas geliştirme üzerine modern bir eğitim modeline sahiptir. Kayıt işlemlerinde kontenjan doluluğu nedeniyle sorun yaşanmaması için profesyonel ekibiyle en kaliteli çözümleri sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin tercih edilmesi, Azerbaycan üniversiteleri ile anlaşmalı olarak tek yetkili yurtdışı eğitim merkezi olan Eurostar’ın ayrıcalığından faydalanmanızı sağlayacaktır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi

Azerbaycanda öğretmenlik eğitimi almak isteyenlere kayıt, yerleşim, kabul, danışmanlık ve daha pek çok alanda uzman hizmetleri en avantajlı fiyatlarla sunmayı ilke edinen Eurostar Yurtdışı Eğitim MerkeziAzerbaycanda üniversiteler konusunda derin bir tecrübeye sahiptir. Siz de Azerbaycanda öğretmenlik eğitimi için doğru seçimi Eurostar’ın profesyonel hizmetlerinden yana yapın ve başvuru işlemlerinizin hemen başlatılması için bize telefon açın.

11 yıl boyunca eğitim verecek öğretmenlerine şehirlerinde yer alan 11 farklı şubesinde eğitim veren Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü bünyesinde 9 bölüm bulunmaktadır.

Bölümler;

• Tarih

• Matematik

• Coğrafya

• Fizik

• Psikoloji

• Pedagoji

• Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

• Okul öncesi öğretmenliği

• Sınıf öğretmenliği

 Öğrenim Süreleri;

Hazırlık

Lisans

9 ay 4-6 yıl

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü Hakkında

Eğitim, bir ulusun gelişiminin önemli bir parçasıdır; bu nedenle her ülkenin iyi bir eğitim sistemine sahip olması önemlidir. Her milletin kendi eğitim ihtiyaçları ve gereksinimleri vardır ve her millet kendi eğitim müfredatını toplumunun ihtiyaçlarına göre geliştirir. Azerbaycan’da hem özel sektör hem de kamu sektörü ülkedeki eğitimin gelişmesine katkıda bulunur.

Azerbaycan Üniversitesi ülkedeki en önemli eğitim kurumudur. Bu, Kafkasya’daki en eski üniversite statüsü sayesindedir. 1866’da Azerbaycan’ın Rus egemenliği sırasında kuruldu ve şu anda 12 fakültesi var. Azerice, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça ve Türkçe dillerinde lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası dereceler sunmaktadır. Üniversite, yaşına rağmen müfredatını ve tesislerini düzenli olarak güncelleyerek yüksek standartları koruyor. Bu, öğrencilerin kaliteli bir eğitim almalarına yardımcı olurken, üniversitenin modern öğretim yöntemleriyle güncel kalmasını sağlar.

Azerbaycan’da çocuklar ve yetişkinler için çok çeşitli okullar bulunmaktadır. Toplamda 200.000’den fazla öğrencisi olan 70’in üzerinde üniversite bulunmaktadır. Bunlara devlet üniversiteleri, hocalar (devlet üniversiteleri) ve İmam Khagif Üniversitesi ve Nahçıvan Devlet Üniversitesi gibi dini üniversiteler dahildir. Her üniversitenin lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri de dahil olmak üzere öğrencilerin seçebileceği farklı kursları vardır. Öğrenciler ayrıca üniversite dil merkezlerinde Azerice, İngilizce, Fransızca ve Rusça gibi dil kurslarına katılabilirler. Ek olarak, doktorlar, avukatlar ve diğer profesyoneller için kurslar sunan profesyonel okullar vardır.

Nerede eğitim alacaklarını seçerken hem öğrenciler hem de veliler birçok eğitim seçeneğine sahiptir. Bakü Devlet Üniversitesi gibi tüm sosyoekonomik sınıflardan insanlara ücretsiz eğitim veren birçok devlet kurumu vardır. Ayrıca, tüm sosyoekonomik sınıflardan insanlara uygun fiyatlı eğitim sağlayan Bakü Uluslararası Üniversitesi (BIU) gibi birkaç özel üniversite de bulunmaktadır. Ayrıca, Bakü Galacy Devlet Üniversitesi gibi imkanları kısıtlı öğrencilere ücretsiz eğitim veren birkaç devlet koleji vardır. Ücretsiz eğitime ek olarak, bu kolejlerde ayrıca bu kolejlerde lisans derecesi almak isteyen seçkin öğrenciler için burslar mevcuttur.

Bir kolej seçmekten yetişkin olmaya kadar herkes Azerbaycan’da mükemmel eğitim seçeneklerine erişebilir. Hem kamuya hem de özel sektöre sağladığı katkılar sayesinde ülke iyi bir eğitim sistemine sahiptir. Ayrıca, bu kurumlar yeni şeyler öğrenmek isteyen herkes için kolayca erişilebilir durumdadır. Yakın zamana kadar Azerbaycan, ücretsiz eğitim sistemi sayesinde dünyadaki en yüksek yetişkin okuryazarlık oranlarından birine sahipti.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!