Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan eğitim vize işlemlerinizi güvenilir bir firmaya yaptırmanız büyük önem arz etmektedir. Bu konuda gözünüz arkada kalmayacak...

Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan Eğitim Vize, Öğrencilerimizin ilk yolculukları için gereken vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca kayda değer belge ve prosedürlere gerek kalmadan EuroStar garantisi ile rahatlıkla Azerbaycan’a giriş müsaadeleri öğrencilerimizi rahatlatmaktadır.

Vize İçin Gerekli Belgeler 

Azerbaycan Öğrenci Vizesi (tahsil) Tam Zamanlı Öğrencilere verilir, Vize alan öğrenci eğitim elde edebiliyor. Öğrencimiz eğitime  başlamaya gitmeden öğrenci oturum vizesi alıyoruz.

Öğrenci vizesi için;

 • 2 Vesikalık Fotoğraf
 • İkametgah
 • Kimlik Fotokopisi
 • Pasaport Aslı ve Fotokopisi
 • Vize başvuru formu
 • Devlet görevi 50 ₺

Bu belgeleri teslim eden öğrencilerimizin vizelerini almaktayız.

Azerbaycana Bu öğrenci Vizesi ile girebilmektedir. Bunun için, Konsolosluk bu vize ile öğrenci oturumu ve öğrenci dosyası açmaktadır. Ancak, her yıl oturum işlemleri yenilenmelidir.

Öğrencilerin eğitim öğretim için  Her yıl için vize yenilenmesi gerekir.

 • Öğrenci Belgesi
 • Kimlik Fotokopisi
 • 2 Vesikalık Fotoğraf
 • Pasaport Fotokopisi
 • Devlet Görevi (20 ABD Doları)
 • Vize Başvuru Formu

Azerbaycan Cumhuriyeti – Genel Bilgiler

Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında olan sıkı işbirliği, dostluk ve kardeşlik ilişkilerini daha da pekiştirmek ve her iki ülke vatandaşlarının gidiş ve dönüşlerini daha da kolaylaştırmak maksadı ile vize antlaşması yapılması kararlaştırılmıştır. Bu nedenle, 8 Eylül 2003 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Başbakanı Cenap  İlham Aliyev’in Ankara’ya ilk resmi ziyareti sırasında Azerbaycan Cumhuriyeti Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında karşılıklı vize uygulaması hakkında anlaşma imzalanmıştır. Bu Anlaşmaya göre tek giriş, transit, çok girişli ve özel maksatlı vizeler, her iki ülkenin diplomatik ve konsolosluk temsilcilikleri tarafından taleplere uygun verilmektedir.

Azerbaycan Cumhuriyetinde Bakü Havalimanında, sınır kapıda alınabildiği gibi, Türkiye Cumhuriyetinde Azerbaycan konsolosluklarında ise bütün sınır kapılarında bir ay süreli olan giriş vizesini alabilmektedir. Ücreti 10 ABD Dollarına resmileştirmiştir.
Azerbaycan Cumhuriyetinin İstanbul’daki Başkonsolosluğu aynı zamanda Azerbaycan Cumhuriyetinin ve Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarını konsolosluk hizmetleri ve belgelerin noter tastiği, öğretim, çalışma, evlilik, sahipkarlık, ticaret ve diğer ekonomik faaliyetlere ait belgelerin verilmesi ile temin etmektedir.

Öğrenci ailelerine vize işlemlerini üstlenmekteyiz. Üstelik, ziyaret amaçlı yolculuk edecek tüm velilerimizin  organizasyon işlemlerini, konaklama, vs. yapmaktayız. İletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Adres: Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Baş Konsolosluğu
Karanfil Sokak No 5, 1.Levent, Beşiktaş, İSTANBUL / TÜRKİYE
Telefonlar:(+90212) 325 80 42 – 45
Faks:(+90212) 284 95 79

Azerbaycan, Avrasya’nın Güney Kafkasya bölgesinde bağımsız bir ülkedir. Doğuda İran, kuzeyde Irak ve Türkiye, batıda Gürcistan ile komşudur. Karayla çevrili bir ülke olan Azerbaycan, çok çeşitli doğal kaynaklara ve 7,9 milyon nüfusa sahiptir. Ayrıca, Azerbaycan son on yılda ekonomisini, eğitim sistemini, ulaşım sistemini ve sağlık sistemini modernize etmek için ortak bir çaba sarf etti. Bunu yaparak, vatandaşlarının yaşam standartlarını ve yaşam kalitelerini artırmayı umuyorlar.

1991 yılında Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını kazanmasından bu yana Azerbaycan, yüksek öğretim sistemine büyük yatırımlar yapmıştır. Üniversiteleri için modern binalar inşa ettiler ve fakülte işe alım ve eğitimine yatırım yaptılar. Ayrıca geleceğin profesörlerini ve diğer eğitimcileri yetiştirmek için programlar kurdular. Bu yatırım, vatandaşları için öğrenme kalitesini artırmanın yanı sıra eğitimli vatandaşların sayısını da artırdı.

Birçok yabancı üniversite, komşu ülkelerden gelen öğrencilere hizmet vermek için Azerbaycan’da kampüsler açtı. Bunlara İran, Irak, Türkiye, Rusya ve Çin’den üniversiteler dahildir. Bu kampüslerin açık ara en büyüğü, 100’den fazla ülkeden 35.000’den fazla öğrencisi olan Bakü’nün Naghsh-Javad Üniversitesi’dir. Diğer ülkelerden gelen bu öğrenci akını, ülkeler arasındaki akademik işbirliğini artırmış ve uluslararası öğrenciler ile Azerbaycanlı profesörler arasındaki akademik araştırmaları kolaylaştırmıştır.

Azerbaycan’daki öğrenciler yüksek kaliteli eğitimi makul bir fiyata alıyorlar. Bakü ile Azerbaycan’daki diğer büyük şehirler arasındaki yaşam maliyetini karşılaştırırken, Bakü’nün neden popüler bir üniversite şehri olduğunu görmek kolaydır. Çünkü bir dairenin fiyatı diğer büyük şehirlere kıyasla makul ve birçok kampüs binasına yürüme mesafesinde çok sayıda ucuz restoran ve market var. Üstelik ders kitaplarının maliyeti de diğer büyük şehirlere kıyasla makul. Buna ek olarak kampüste yeni ders kitaplarını indirimli fiyatlarla satan çok sayıda kitapçı var.

Azerbaycan’da yüksek öğrenim görmeyi düşünen herkes, burada harika bir eğitim aldıklarını bilmelidir. makul bir fiyat. Naghsh-Javad Üniversitesi, mükemmel tesisleri ve makul yaşam maliyeti nedeniyle dünyanın her yerinden birçok öğrenciyi kendine çekiyor. Son on yılda Azerbaycan, kısmen yüksek öğretime yaptığı yatırım sayesinde eğitim sisteminde büyük atılımlar yaptı. Yurtdışında eğitim almayı planlayan herkes Bakü’nün birçok üniversitesinden birini ziyaret etmeyi düşünmelidir!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!