azerbaycan güzel sanatlar fakültesi

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi lisans bölümlerinde okumak için önünüze engeller konulmuyor. Sadece erken kayıt avantajlarını takip..

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi, 1923 yılında 12’si kız toplam 40 öğrenci ile Bakü Tiyatro Okulu olarak eğitim vermeye başlayan Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi ilk yıllarında tiyatro ve sahne sanatları, prodüktör ve aktörlük üzerine eğitim veriyordu. 1945 yılında yüksek okul olarak eğitimine devam eden eğitim kurumu dekoratif sanatlar ve kültür alanında uzmanlar yetiştirmiştir. 1968 yılına gelindiğinde Devlet Sanat Enstitüsü kimliğine kavuşan okula; reklam tasarımımüzecilik, sinema, sinema yönetmenliği, iç mekan ve ekipmanları, dokuma ve halı tasarımıTV yapımcılığı ve drama yazarlığı gibi bölümler ilave edilmiştir.

1988 yılında sanat eleştirmenliğimoda tasarımıresim ve tiyatro yönetmenliği gibi yeni bölümlerin eklenmesiyle birlikte daha da kapsamlı bir eğitim vermeye başlayan okul, 1991’de de üniversite statüsüne sahip olmuştur. Üst düzey sanatçılar ve teknik alanda çalışan elemanlar yetiştiren Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi; hazırlık, 7 lisans ve yüksek lisans fakültesi bünyesindeki 34 bölümüyle eğitimine devam etmektedir.

Azerbaycan Devlet ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İmkanları

Azerbaycan Devlet ve Güzel Sanatlar Üniversitesi sahip olduğu müze ve geniş içeriğe sahip olan kütüphanesiyle öğrencilerine zengin araştırma imkanları sağladığı gibi, sinema ve televizyon setleriyle de Yönetmenlik SanatıTiyatro TasarımıSanatçı Tasarımı ve Medya Tasarımı bölümü öğrencilerine mesleklerinde tecrübe kazanma fırsatı sunmaktadır. Okul bünyesinde yayın hayatını sürdüren televizyon kanalı da, tüm yönetmenlik öğrencilerinin doğrudan uygulamalı eğitim almasını sağlamaktadır. Matbaa ve baskı merkezi, bilgisayar merkezi ve laboratuarları, restoran ve yemekhane, açık spor alanları ve kapalı spor tesisleri, konferans salonu, rehberlik merkezi, öğrenci kulüp odaları, yabancı dil laboratuarı, açık ve kapalı havuz, kablosuz internet, banka ve sağlık merkezi gibi geniş imkanlar öğrencilere sunulmuştur. Kozmetik eğitimi alan öğrenciler okulun bu geniş imkanlarından faydalanarak, öğrenciler tarafından düzenlenen faaliyetlerde tecrübe kazanmaktadır.

Moda çizim bölümüVokalSanat Tarihi ve Mimarlık eğitim programlarının da bulunduğu Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin seçkin eğitiminden yararlanarak uzmanlaşmak istiyorsanız, yurtdışı eğitimin tek yetkili merkezi olan Eurostar’ı tercih edin. Dünya çapında tanınan akademisyenlerden oluşan eğitim kadrosuyla üst düzeyli ve saygın bir eğitim veren Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, eğitim kalitesi kadar öğrencilerine sunduğu uygulamalı eğitim programları ve son derece geniş sosyal imkanlarıyla Avrupa standartlarında bir üniversitedir. Danışmanlık, kayıt, kabul, yerleşim, karşılama ve başvuru işlemlerinizin tamamında en kaliteli ve güvenilir çözümleri sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, tecrübeli ekibiyle sizlere avantajlı fiyatlara sahip olan kaliteli hizmetleriyle yurtdışı eğitiminizi büyük oranda kolaylaştıracaktır. Başvuru işlemlerinizde kontenjan sorunu yaşamadan yükseköğretiminize biran önce başlamak için Eurostar ile iletişime geçmekte acele edin.

Fakülteleri ve Bölümleri

Bölümler:

• Kültür

• Müzecilik

• Uygulamalı Kültür

• Ekonomi ve Danışma

Kültür Fakültesi:

1959 yılında Kültür ve Eğitim Fakültesi statüsüyle kurulan fakülte; Uluslararası ilişkiler, Müzecilik ve Anıtların Korunması, Turizm ve Otelcilik, Kültüroloji ve İşletme alanlarında uzmanlar yetiştirmektedir.

Aktör Sanatı Fakültesi: Tiyatro Okulu olarak 1923 yılında açılan ve 1945’te Tiyatro Enstitüsü bünyesinde oldukça önemli bir pozisyona sahip olan fakülte, köklü tarihiyle üniversitenin temel yapı taşlarından birini oluşturmaktadır. Tiyatro ve Sinema Sanatı Fakültesi olarak 1992 yılında eğitim kapsamını geliştiren fakülte, son olarak 2002’de Aktör Sanatı Fakültesi adıyla eğitim vermeye başlamıştır.

Fakültede 6 bölümde dersler yapılmaktadır.

Bölümler:

• Sahne Danışmanlığı

• Aktör ve Yönetmenlik Sanatı

• Vokal

• Müzikal Sanatı

• Koreografi ve Plastik Sanatlar

• Pop Sanatı

Drama ve Sinema Oyunculuğu, Pop Sanatçısı, Koreografi Sanatçılığı ve Müzikal Oyunculuğu alanlarında eğitim gören öğrenciler, dünya çapında kabul gören bir diploma sahibi olurlar. Üniversite bünyesinde Beden Eğitimi ve Spor alanında eğitim programları da bulunmaktadır.

Yönetmen Sanatı Fakültesi:

Edebi Yaratıcılık Fakültesi adıyla kurulan fakülte, 2001’de Yapımcılık ve Yöneticilik bölümlerinin bir araya gelmesiyle günümüzdeki adını almıştır.

Fakültede 4 bölümde ders yapılmaktadır.

Bölümler:

• Tiyatro Yönetmenliği

• Kitlesel Etkinlikler ve Seyir Yönetmenliği

• TV Yapımcılığı

• Yönetmenlik

Bölüm öğrencileri; Kitlesel Etkinlikler ve Seyir Yönetmeni, Tiyatro Kurumlar Müdürü, TV Program Yönetmeni, Sanat Operatörü ve Drama Yönetmeni olarak diploma sahibi olurlar.

Sanatçılık Fakültesi:

1991 yılından günümüze eğitim veren fakülte, Çok yönlü ve geniş iÇerikli eğitim programlarına sahiptir.

Fakültenin 6 bölümü vardır.

Bölümler:

• Tiyatroculuk

• Sinema ve Televizyon Dramaları

• Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

• Yabancı Diller

• Sosyal Siyasal Bilimler

• Amatör ve Halk Sanatları

Bölüm mezunları; Televizyon Dramaları ve Yayıncılığı, Tiyatro Çalışmaları, Film Çalışmaları, Televizyon ve Sinema Gazeteciliği ve Biblioloji dallarında diploma almaktadır.

Yabancı Diller Fakültesi:

Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde eğitim görecek olan yabancı öğrencilere eğitim veren fakültede, Dil Hazırlık kursları bulunmaktadır.

Müzik Sanatı Fakültesi “Konservatuar”:

2001’den günümüze eğitim veren fakülte, yoğun müfredatıyla geniş içerikli eğitim vermektedir.

Fakültenin 6 bölümü vardır.

Bölümler:

• Müzik Çalışmaları

• Müzik Disiplinleri ve Şef Çalışmaları

• Enstrümantal Performans

• Popüler Müzik ve Çeşitli Performanslar

• Muğam (Makam) Sanatı

• Aşık Sanatı

Bölüm mezunları; Muğam Sanatı, Orkestra Yönetimi, Bestecilik, İletimcilik, Enstrümental Performans, Müzisyen, Solo Performans, Şarkıcılık ile Popüler Müzik ve Çeşitli Performansları dallarında diploma almaktadır.

Güzel Sanatlar Fakültesi:

Geçmişi oldukça eski yıllara dayanan bu fakültede; Resim, Heykeltıraşlık, Sanatçılık ve Grafik Tasarım alanlarında eğitim veren Azerbaycan genelinde tektir. Güzel Sanatlar Fakültesi kimliğine 1990 yılında kavuşmuş ve eğitim programlarının içeriğini büyük oranda modernize etmiştir.

Fakültede 3 bölümde eğitim yapılmaktadır.

Bölümler:

• Resim ve Moda Çizim bölümü

• Sanat Eleştirmenliği bölümü

• Uygulamalı Dekorasyon Sanatı bölümü

Bölüm mezunları; MimarlıkSanat TarihiResim, Çizim gibi alanların dışında Tiyatro ve Medya TasarımıHalı TasarımıSanatçı TasarımıModa ve Reklam Tasarımı veKozmetik Eğitimi dallarında da diploma almaktadır.

Öğrenim Süreleri;

Hazırlık

Lisans

9 ay 4 yıl
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!