Azerbaycan Eğitim Kayıt için Gereken Belgeler

Azerbaycan Eğitim Kayıt için Gereken Belgeler

Azerbaycan eğitim kayıt için gereken belgeler konusunda doğru bilgilere sahip olmanız önemlidir. Bu konuda en güncel bilgilere..

Azerbaycan Eğitim Kayıt için Gereken Belgeler

Azerbaycan Eğitim Kayıt için Gereken Belgeler

Azerbaycan Eğitim Kayıt için Gereken Belgeler, Üniversitenin bölümüne hitaben Başvuru Formu Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılır. Belgelerin çeviri işlemleri Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılmaktadır. Azerbaycan’da üniversite okuyacak öğrencilerimizin ilk vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi almaktadır.

Kayıt İçin İstenen Belgeler: 

1. Lise Diploması

2. Transkript 1–2–3–4 Lise not ortalamalarını gösteren tek sayfalık olmalı
3. ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi (sınava girmemiş ise gerekli değil)
4. Sağlık Raporu ve AİDS Testi

5. Pasaport Aslı ve Örneği
6. 12 Adet 4×5 boyutunda fotoğraf arka fon beyaz olmalı
7. İkametgah Belgesi
8. Nüfus Cüzdanı Örneği

9. Sabıka kaydı

Not:Tüm belgelere Noter işlemi yapılmalıdır. (Lise Diploması,Transkript, Sağlık Raporu ve AİDS Testi)

  1. Eliza testi (Gidilecek ülkeye girişte istenebilmektedir.)
  2. Pasaport
  3. Azerbaycan Eğitim Merkezi öğrencilerinin ilk vizeleri alınmaktadır.
  4. Ösym tarafından kazanmayan öğrencilerden üniversiteler tarafından kayıt üçreti alınmaktadır. Bu üçret  firmamızın hizmet bedeli dışında gerçekleşir.

Belgelerini teslim eden öğrencilerimizin yol organizasyonu firmamız tarafından yapılmakta olup ulaşım üçreti öğrenciye aittir. Diğer Ülkelerden Azerbaycan’a Gelecek Öğrencilerin Kabulu için Gerekli Belgelerin kendi ülkelerinde tamamlanması ve merkezimize teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca Türkiye üniversitelerinde  Okuyacak  YÖS ve SAT sonucu yerleştirmeleri yapılan öğrencilerimizin gerekli evrakları merkezimize teslim etmesi gerekmektedir.

Dil eğitimi için seviye tesbit belgesi yada TOEFL ve IELTS -SAT gibi uluslararası dil sınavlarının sonuçlarının aslı veya onaylanmış fotokopileri. Bu sınava katılmamış veya gereken puanı alamamış öğrenciler, Üniversite Yönetim Kurulu’nun belirleyeceği sınav komisyonunun yapacağı sınavlarda başarılı olmalıdır.

Niçin Azerbaycan’da Üniversite Eğitimi Almalısınız?

Üniversiteler ulus inşasında hayati bir rol oynamaktadır. Her ülkede eğitim, araştırma ve iletişimin merkezidirler. Bazı üniversiteler kısa süreli kurslar sunarken, diğerleri lisansüstü programlar sunmaktadır. Birçok ülkede, üniversitelerin katı kabul kriterleri vardır ve derecelere büyük saygı duyulur. Bir üniversitede öğrenci olmak, bir insanın hayatını değiştirebilecek heyecan verici bir deneyimdir. Yüksek öğrenim gören kişiler, günlük hayata uygulanabilecek değerli bilgi ve beceriler kazanacaklardır.

Üniversiteler öncelikle öğrencilere öğrenebilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam sunar. Öğrencilerin hayallerinin peşinden gitmeleri, iş aramaları ve geçimlerini sağlamaları için bir yer sağlarlar. Bir üniversitede okuyan insanlar, sadece orta öğretime sahip olanlara kıyasla çok daha kolay iş bulma zamanlarına sahiptir. Ayrıca üniversiteler, insanlara ruh sağlıklarını ve zindeliklerini yönetmeleri için ihtiyaç duydukları alanı sağlar. Birçok üniversite kursu, depresyon ve anksiyete gibi zihinsel sağlık sorunlarını ele alarak, öğrencilerin yardım almasını kolaylaştırır. Tüm bu kaynaklara erişim üniversite hayatını çok daha kolay hale getirir.

Üniversite kursları genellikle kısa kurslardan daha derinlemesinedir ve öğrencilerin ihtiyaçlarına daha fazla hitap eder. Azerbaycan’daki Oil, ve Üniversitesi’ndeki kısa kursların çoğu teoriye odaklanırken, üniversite uygulamaya odaklanır. Bu, öğrencilerin sınıfta öğretilen kavramları öğrenmesini ve anlamasını çok daha kolay hale getirir. Ayrıca öğretmenlere, sınıfları yönetmek ve ödevlere not vermek yerine öğretmek için daha fazla zaman verir. Öğrenciler ayrıca profesörleriyle ders dışında etkileşim kurmak için daha fazla zaman alırlar; bu onların ev ödevlerini yakalamalarına ve kurs içeriği hakkında sorular sormalarına olanak tanır. Bu, dersleri katılan herkes için çok daha ilgi çekici hale getirir.

Üniversite hayatı, öğrencilerin katılabileceği çok sayıda aktiviteye sahip olduğundan, normal hayattan çok daha eğlencelidir. Öğrencilerin katılabileceği her zaman yeni kulüpler vardır; bunlar kültürel gruplardan spor takımlarına kadar değişebilir. Ayrıca, öğrencilerin benzer ilgi alanlarına sahip diğer insanlarla tanışabilecekleri ve potansiyel işverenlerle arkadaşlık kurabilecekleri birçok sosyal etkinlik vardır. Ayrıca çoğu üniversite binası tam boyutlu olduğundan, her sınıf için ayrı çalışma alanları bulunduğundan, ders çalışmak için bolca alan vardır. Bu, öğrencilerin sosyalleşme veya sosyalleşme eksikliği ile dikkatlerini dağıtmadan çalışmalarına odaklanmalarını sağlar.

Bir üniversitede okumak geleceğiniz için harikadır, ancak buna alışık değilseniz zordur. Azerbaycan’dan alınan derecelerin çoğu, akademi alanında oldukça saygındır ve gelecekte yüksek ücretli işlere yol açabilir. İşverenler hiç eğitim almamak yerine kendi seçtikleri bir akademik kursu tamamlamış adayları tercih ettikleri için üniversitelerde okuyan kişiler de iş başvurusunda bulunmaları kolaylaşıyor. Üniversite kursları da zaman geçtikçe giderek daha erişilebilir hale getiriliyor, yani üniversitelerden mezun olanlar kariyerlerinde yolculuklarının başlangıcından çok daha sonra ders alabiliyorlar.- Üniversiteler, entelektüel gelişimi teşvik ettikleri ve yarının liderlerini şekillendirmeye yardımcı oldukları için ulus inşasında önemli bir rol oynamaktadır.

İnstagram

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!