Azerbaycan Eğitim Kayıt için Gereken Belgeler

Azerbaycan Eğitim Kayıt için Gereken Belgeler

Azerbaycan eğitim kayıt için gereken belgeler konusunda en doğru bilgilere sahip olmanız büyük önem taşımaktadır. Bu konuda en güncel bilgilere..

Azerbaycan Eğitim Kayıt için Gereken Belgeler

Azerbaycan Eğitim Kayıt için Gereken Belgeler, Üniversitenin bölümüne hitaben Başvuru Formu Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılır. Belgelerin çeviri işlemleri Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılmaktadır. Azerbaycan’da üniversite okuyacak öğrencilerimizin ilk vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi almaktadır.

Kayıt İçin İstenen Belgeler:

1. Lise Diploması

2. Transkript 1–2–3–4 Lise not ortalamalarını gösteren tek sayfalık olmalı
3. ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi (sınava girmemiş ise gerekli değil)
4. Sağlık Raporu ve AİDS Testi

5. Pasaport Aslı ve Örneği
6. 12 Adet 4×5 boyutunda fotoğraf arka fon beyaz olmalı
7. İkametgah Belgesi
8. Nüfus Cüzdanı Örneği

9. Sabıka kaydı

Not:Tüm belgelere Noter işlemi yapılmalıdır. (Lise Diploması,Transkript, Sağlık Raporu ve AİDS Testi)

  1. Eliza testi (Gidilecek ülkeye girişte istenebilmektedir.)
  2. Pasaport
  3. Azerbaycan Eğitim Merkezi öğrencilerinin ilk vizeleri alınmaktadır.
  4. Ösym tarafından kazanmayan öğrencilerden üniversiteler tarafından kayıt üçreti alınmaktadır. Bu üçret firmamızın hizmet bedeli dışında gerçekleşir.

Belgelerini teslim eden öğrencilerimizin yol organizasyonu firmamız tarafından yapılmakta olup ulaşım üçreti öğrenciye aittir. Diğer Ülkelerden Azerbaycan’a Gelecek Öğrencilerin Kabulu için Gerekli Belgelerin kendi ülkelerinde tamamlanması ve merkezimize teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca Türkiye üniversitelerinde Okuyacak YÖS ve SAT sonucu yerleştirmeleri yapılan öğrencilerimizin gerekli evrakları merkezimize teslim etmesi gerekmektedir.

Dil eğitimi için seviye tesbit belgesi yada TOEFL ve IELTS -SAT gibi uluslararası dil sınavlarının sonuçlarının aslı veya onaylanmış fotokopileri. Bu sınava katılmamış veya gereken puanı alamamış öğrenciler, Üniversite Yönetim Kurulu’nun belirleyeceği sınav komisyonunun yapacağı sınavlarda başarılı olmalıdır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!