azerbaycan teknik üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi ile geleceğiniz için en doğru yatırım olacak Azerbaycan Teknik üniversitesinde lisans okumaya ne dersiniz..

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi Hakkında Merak Edilenler

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

26 alanda toplam 70 farklı ihtisas alanında eğitim veren, 1950 yılından günümüze uzanan bir eğitim geçmişine sahiptir. ABD, Türkiye ve Rusya gibi birçok ülkenin üniversitesi ile işbirliği içerisinde olan, Bologna Anlaşması’na uygun eğitim vermektedir. Aynı zamanda uluslararası kuruluşlara da üye olan üniversite, yurtdışı ilişkilerini daha da güçlendirmek için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Yüksek lisans programlarının da bulunduğu Azerbaycan Teknik Üniversitesi’nde 6 bin öğrenci eğitim görmektedir. İnternet üzerinden erişim sağlanabilen ve 700 binin üzerinde akademik yayının bulunduğu oldukça zengin bilimsel içeriğe sahip olan bir kütüphanesi de bulunan üniversite, 2011 yılından buyana uzaktan eğitim seçeneği de sunmaktadır.

1999 yılında YÖK denkliği de tanınan Azerbaycan Teknik Üniversitesi, günümüzde birçok Türk öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Azerbaycan Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümü özellikle ülkemizden ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden yoğun talep gördüğünden, üniversite artan talebi karşılamak için kapsamlı çalışmalar yürütmektedir. 2003 yılına kadar Türk öğrenciler yalnızca Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne kayıt yaptırabilirken, yeni açılan Bilgisayar Teknolojileri ve Donanımları ile Bilgisayar Sistemleri ve Ağları bölümleri de Türkiye’den öğrenci kabul etmeye başlamıştır. Bölüm de verilen eğitimin daha da kaliteli hale gelmesi için uluslararası bilim çevrelerince tanınan birçok akademisyeni de eğitim kadrosuna dahil etmiştir.

Sık Sorulan Sorular

Bakü Devlet Üniversitesi mavi diploma veriyor mu?

Evet veriyor. Bakü Üniversitesinde okumak denklik açısından mezun öğrencilerine çok fazla avantajlar sağlar.

Bakü güvenli mi?

Azerbaycan, özellikle başkent Bakü, dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir. Ne yazık ki birçok ülkede turistlerin baş belası olan “hırsızlık, soygun ve taciz” gibi suçlar Azerbaycan’da ağır suçlar kategorisine girmektedir. Azerbaycan polis teşkilatının hassasiyeti neredeyse hiç yaşanmıyor.

Azerbaycan eczacılık kaç yıl?

Azerbaycan’da eczacılık eğitimi 4 yıl sürmektedir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde hazırlık çalışması zorunludur. Bu üniversitede hazırlık eğitimi 5 ay sürmektedir. Gence Üniversitesi’nde hazırlık çalışmaları zorunlu değildir.

Türk diploması yurtdışında geçerli mi?

Diploma eki, diplomayı Avrupa’da geçerli kılar mı? Diploma eki, ülkemizdeki bir yükseköğretim kurumu tarafından verilen diplomanın diğer ülkelerde otomatik olarak tanınmasını sağlayan bir “tanınma/geçerlilik/denklik belgesi” değildir. Diploma eki almak, diplomayı diğer Avrupa ülkelerinde geçerli kılmaz.

Azerbaycan’da mühendislik alanında lider

Azerbaycan Teknik Üniversitesi haberleşme mühendisliği alanında da son yıllarda yabancı öğrencilerin ilgi odağı haline gelerek, Azerbaycan’da mühendislik alanında lider konuma sahip olmuştur. Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bölümleri eğitim programlarını Azerice ve Rusça verdiğinden, Türkiye’den giden öğrenciler öncelikle hazırlık sınıfında bir yıllık dil eğitimi almakta ve sonrasında lisans programlarına kayıt olmaktadır. Açısından da son derece uygun imkanlara sahip olduğundan, yurtdışın yükseköğretim almak isteyenler için cazip bir seçenektir. Diğer yabancı üniversitelerle kıyaslandığında düşük kalırken, üniversitenin eğitim kalitesi birçok yabancı eğitim kurumundan çok daha yüksek seviyededir.

Yurtdışı eğitim alanında yaptığı uluslararası anlaşmaları ve kaliteli hizmetleri ile tek yetkili eğitim merkezi statüsüne sahip olan Eurostar, sizlere bu prestijli üniversitenin öğrencisi olma fırsatı sunuyor. Başvuru işlemlerinizde kontenjan sorunu yaşamamak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin profesyonel ve deneyimli ekibiyle biran önce iletişime geçin. Kayıt, kabul, danışmanlık, karşılama ve yerleşim gibi pek çok alanda her zaman en kaliteli ve güvenilir hizmetleri sunan Eurostar, bütçe dostu çözümleriyle yurtdışı eğitiminiz boyunca yanınızdadır.

Fakülteler;

Bilgisayar Donanımları Bilişim Fakültesi

Elektrik Elektronik Mühendisliği Fakültesi

Makine Fakültesi

Metalurji Fakültesi

İşletme Mühendisliği Yönetimi Fakültesi

Ulaştırma Fakültesi

Makine Teknolojileri Fakültesi

Yabancı Öğrenciler Hazırlık Fakültesi

Telsiz Haberleşme Fakültesi

#azerbaycantekniküniversitesi #azerbaycandauniversite #azerbaycanbaküüniversitesi #azerbaycandaeğitim #azerbaycanuniversiteeğitimi

Puanla
[OY: 10 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!