Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Azerbaycan Mingecevir Politeknik Enstitüsü sayesinde zorlayıcı şartlar altında lisans eğitimi almak zorunda kalmayacaksınız..

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Azerbaycanda Enerji bölümü tercihlerinin bir numaralı ismi haline gelen Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, Azerbaycan Bakanlar Kabinesi kararı ile 1991’de Azerbaycan Sanayi Üniversitesi’nde bölüm olarak açılmıştır. Azerbaycan da enerji bölümü olarak faaliyetlerine başladığı 1991 yılının ardından ilk olarak 1992’de Mingeçevir Enerji Enstitüsü ismiyle Azerbaycan enerji mühendisliği alanında modern eğitimine başlayan enstitü 1993 yılında günümüzdeki ismini almıştır. Mekanik Fakültesi ve Ekonomi Yönetim Fakültesi ile dikkat çeken Mingecevir Teknik Enstitüsü ayrıca Azerbaycanda ekoloji mühendisliği eğitimi almak isteyenlerin de öncelikli tercihi konumuna sahiptir.

Mingeçevir şehrinde oldukça iyi planlanmış bir yerleşime sahip olan enstitü, Azerbaycanda makine mühendisliği eğitimini de uluslararası standartlar da verdiğinden yoğun ilgi görmektedir. Azerbaycanda bilgi teknolojileri eğitim programlarının üstün eğitim standardıyla çağdaş meslek gruplarında da eğitim veren Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, 24 sınıf, laboratuarlar, kabineler, konferans salonu ve çeşitli spor kompleksleri ile eğitim vermektedir. Azerbaycanda bilgisayar bilimleri eğitimi alan öğrencilerine geniş teknik altyapılı imkanlar sunan enstitü, ayrıca Azerbaycan ekonomi yönetimi alanında da bir numaradır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi Anlaşmaları

Mühendislik ekonomisi bölümü de dahil olmak üzere tüm bölümlerde 20 kişilik sınıflarda eğitim veren enstitü, üstün standartlarla öğrencilerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi uluslararası anlaşmaları sayesinde sizlere dünya kalitesinde eğitim veren Mingeçevir Politeknik Enstitüsü diplomasına sahip olma imkanı sunmaktadır. Tek yetkili eğitim merkezi olarak Eurostar; kayıt, kabul, danışmanlık, yerleşim ve daha pek çok alanda profesyonel çözümleri en avantajlı fiyatlarla sunmaktadır.

Siz de Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ayrıcalığından faydalanarak yüksek standartlı bir eğitim almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin. Öğrenci kulüpleriyle öğrencilerine birçok sosyokültürel ve mesleki eğitim imkanı sunan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, Özgür Meslektaşlar Birliği Komitesi ve Öğrenci İlmi Cemiyeti gibi teşkilatlarla öğrencilerine destek vermektedir.

Fakülteler ve Bölümler

Enerji ve Mekanik Fakültesi;

• Ekoloji Mühendisliği

• Makine Mühendisliği

• Isı Enerjisi ve Elektro-enerji Mühendisliği

• Yüzey Ulaşım Araçları Mühendisliği

• Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri Mühendisliği

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi;

• Ekonomi

• Mühendislik Ekonomisi ve Yönetim

• Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!