azerbaycan teknoloji üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji üniversitesi geniş mesleki eğitim dallarında eğitim vermekte ve öğrencilerin lisans eğitimi anlamında umutlarını..

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Genel Bilgi:

Azerbaycan’da eğitim adına yapılan reformlar sonucunda 11 Temmuz 2000 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile Azerbaycan Teknoloji Enstitüsü, Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi statüsüne sahip olmuştur. Azerbaycan Politeknik, Krasnodar Politeknik ve Azerbaycan Tarım Enstitülerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan enstitü eğitim programı, üniversite yıllarına kadar eğitim kurumunun pek çok alanda başarı kazanmasına neden olmuştur. Yurtdışında teknoloji üniversitesi denince Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi’nin akla ilk gelmesinde, 1982 ve 1983 yıllarında aldığı ödüllerin ve Meslektaşlar Birliği Fahri Fermanı almasının büyük bir payı vardır.

Günümüzde Azerbaycanda makine mühendisliği dalında verdiği eğitimle kalitesini ortaya koyan üniversitenin kurulmasında İlham Aliyev’in katkıları da çok fazladır. Azerbaycan radyoteknik mühendisliği alanında çalışmalarıyla uluslararası platformda saygın bir konuma sahip olan üniversite bünyesinde kurulan Haydar Aliyev Okulu, hala merhum cumhurbaşkanını anarak öğrencilere eğitim hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Azerbaycanda Otomasyon Mühendisliği Eğitimi

Azerbaycanda otomasyon mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrenciler için modern eğitim modeliyle en kaliteli tercih olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, ayrıca tarihi bir müzeye de sahiptir. Azerbaycanda ekonomi yönetimi alanında yetişen öğrencilerin daha üst düzeyde bir eğitim alması için birçok çalışma yapan üniversite, ayrıca yurtdışında teknoloji üniversitesi olarak yayımcılık faaliyetleriyle de ön plana çıkmaktadır. 1983 yılından günümüze yayımlanan Teknolog gazetesi ile 2004 yılında yayın hayatına başlayan İlmi Haberler dergisi, hala üniversite bünyesinde dikkat çeken akademik yayınlar olarak yayımlanmaktadır.

Profesyonel kadrosuyla en kaliteli hizmetleri avantajlı fiyatlarla sunmayı kendine görev edinen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, dünya çapında kabul gören bir eğitim kurumu olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi diploması ile kariyerinize hızlı bir başlangıç yapmanızı sağlıyor. Eurostar tarafından sunulan danışmanlık, yerleşim, karşılama, kayıt, kabul ve daha pek çok hizmet ile yurtdışında teknoloji üniversitesi öğrencisi olmak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek ve işlemlerinizin hemen başlatılmasını sağlamaktadır.

Fakülteler ve Bölümler

Standart ve Teknolojik Makineler Fakültesi;

• Makine Mühendisliği

• Teknolojik Makineleri ve Donanımlıkları Mühendisliği

• Ulaşımda Taşımaların ve Yönetimin Düzenlemesi Mühendisliği

• Meteoroloji, Standart ve Mühendisliği

• Elektronik, Telekomünikasyon ve Radyoteknik Mühendisliği

• Süreçlerin Otomasyonu Mühendisliği

Gıda Ürünlerinin Teknolojisi ve Turizm Fakültesi;

• Turizm

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi;

• Ekonomi ve Yönetim

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol Fakültesi;

• Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol

Eğitim Süresi;

Hazırlık

Lisans

9 ay 4 yıl
Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!